Program

    „Zemlja bez granica“
    Letjeti
    Osijek, 27.8.-1.9.2007.


    Pod pokroviteljstvom Poglavarstva grada Osijeka, Metroa cash & carry Hrvatska i Predsjednika republike, Udruga Breza organizira manifestaciju „Letjeti“

    Manifestacija se održava u Tvrđi (Trg sv. Trojstva, Hrvatsko društvo likovnih umjetnika, Ekonomska škola, Dom tehnike, Isusovačka klasična gimnazija, Jezična gimnazija, Crkva sv. Križa), u Sokolskom domu, na trgu Ante Starčevića i u Esseker centru.

    Radionice se održavaju od 8 i 30 do 13 sati i od 16 do 20 sati.
     
    Radionice su sljedeće:

    1.    Lučka Koščak ( Slovenija)–  kiparska radionica, Anđeli od žice /Galerija likovnih umjetnosti/
    2.    Mayumi Kamei i  Wakana  Takahashi ( Japan)– Tradicionalni japanski ples /Ekonomska škola/
    3.    Doris Wende (Njemačka)– Textil art, oslikavanje  rublja /Jezična gimnazija/
    4.    Vigdis Storsveen ( Norveška)– Instalacije u prostoru u  parkovima grada /Isusovačka klasična gimnazija/
    5.    Meritas ( Hrvatska)- Moderno pjevanje /Isusovačka klasična gimnazija/
    6.    Zvjezdana Laste Carraro ( Italija)– Dance Ability  /Hrvatsko društvo likovnih umjetnika/
    7.    Zvjezdana Laste Carraro ( Italija)- Contemporary Dance /Hrvatsko društvo likovnih umjetnika/
    8.    Sabah Abujaja ( Libija)– Orijentalni ples /Esseker centar/
    9.    Adamo Dias ( Brazil)– Creative Capoeira dance /Sokolski dom/
    10.    Mayala ( Izrael)- Katahk ples, indijski ples /Esseker centar/
    11.    Martina Bek ( Hrvatska )– Noćni leptiri na štulama /Jezična gimnazija/
    12.    Matej Šimunić( Hrvatska)– Solo monocikl /Jezična gimnazija/
    13.    Zabranjeno pušenje (Hrvatska)– Branko Trajkov Trak– radionica bubnjeva /Hrvatsko društvo likovnih umjetnika/
    14.    Hana Lukas –Studio Tanay  Zagreb (Hrvatska)– izrada zidnog  mozaika /Jezična gimnazija/
    15.    Udruga Breza (Hrvatska)- radionica izrade svijeća /Ekonomska škola/
    16.    Željko Lončar  (Hrvatska)– Objektivom kroz Zemlju bez granica, foto radionica /Dom tehnike/
    17.    Dejan Gotal (Hrvatska)– Radio Breza /Dom tehnike/
    18.    OŠ Oca Petra Preice ( Makarska, Hrvatska)- radionica proizvodnje eko sapuna „Uljika“ /Ekonomska škola/

    Program:


    27.8.2007. (ponedjeljak)
    17:00 OTVARANJE * Trg Ante Starčevića

    • sajam Mogućnosti u organizaciji Volonterskog centra Osijek
    • lutkarska predstava; Fra Luka Imbrišimović- SOKOL, Isusovačka klasična gimnazija
    • izrada igračaka iz doba Frankopana, Osnovna škola Fran Krsto Frankopan
    • plesni performans Let bez krila, Studio Shine
    • „Argeta moja pašteta„– kreativna radionica za najmlađe,  Kolinska, Slovenija
    • koncert grupe Meritas i Jelene Radan

     

    20:00 Esseker centar

    • izložba/instalacija u prostoru POPCORN - Vigdis Storsveen-performans
    • „Žive slike„ Chris Chaninga – performans pantomime, Velika Britanija


    28.8.2007. (utorak)
    17:00-19:00 Esseker centar

    • kreativna radionica za djecu KARAMELICA ZA SVE, udruga Breza

     

    19:30 Europska avenija

    • Noćni Tango - plesni studio Feniks

     

    20:00 Galerija likovnih umjetnosti, Osijek

    • izložba kiparice Lučke Koščak, Anđeli, Slovenija
    • performans „Žive slike„, Chris Chaninga, Anđel-guardian, Velika Britanija


    29.8.2007. (srijeda)
    17:00-20.30 Trg Ante Starčevića*

    • Sigurnost pod okriljem lava, kreativne radionice za djecu,pokroviteljstvo Generali osiguranje
    • Minute za grad Osijek, sigurna vožnja kroz grad
    • koncert za 4 motora i MZ

     

    21:00 Dvorište Crkve sv. Križa - Franjevački samostan*

    • Jaques Houdek, Danijel Čačija i Mosesi, GLAZBENI LET


    30.8.2007. (četvrtak)
    17:00 -19:00  Esseker centar

    • Budi kreativan budi  Siemens- radionica izrade mozaika/pokroviteljstvo Siemens

     

    18:30 Dvorište Crkve sv. Križa *

    • dječja predstava“ Mali princ“Antoine de Saint Exupery/ organizacija OSCE i ANKH/,izvode „Djeca zajedno 2007“/scenarij i režija:Z.Penović/glazba:D.Čačija

     

    19:30 Crkva sv. Križa

    • koncert klasične glazbe, Mayumi Kamei i Wakana Takahashi


    31.8.2007. (petak)
    11:00 Dolazak veleposlanika
    11:30 Obilazak djece i umjetnika sa predstavnicima Grada i Županije
    19:00 Esseker centar

    • izložba Textil art polaznika radionice Doris Wende, Njemačka

     

    20:00 Trg A. Starčevića *

    • Ponoćna čarolija –Noćni leptiri na štulama
    • Bubnjarski let , prezentacija radionice/ Trak / i SZME iz Japana/pokroviteljstvo Toyota
    • Moja pjesma-prezentacija grupe  Meritas i polaznika  glazbene radionice


    1.9.2007. (subota)
    10:00 – 13:00 Esseker centar

    • lutkarska predstava Udruge Mutogras
    • kreativna radionica za najmlađe PUZODROM, Hypo limač u Zemlji bez granica, pod pokroviteljstvom Slavonske banke d.d.

     

    19:00 Trg A.Starčevića*

    • završna manifestacija-  prezentacija svih radionica, voditeljica Sanja Doležal

    * U slučaju kiše Esseker centar

    Medijski pokrovitelji: Gradski radio, Osijek News, Večernji list, „RTL pomaže djeci“, Osijek 031 com, Glas Slavonije, Narodni radio

    Sponzori: Esseker centar,Integra Dundović, Auto Viola, Slavonska banka d.d. Osijek, Hotel Central Osijek, Europlakat d.o.o., Siemens, Droga Kolinska, Generali osiguranje d.d., Toyota Croatia d.o.o., Ministarstvo znanosti, obrazovanja i športa, Aquarius grupa d.o.o., Turistička zajednica grada Osijeka, Yamaha-Eurounit

    Sponzori 2016.

    Medijski pokrovitelji 2016.

    Udruga za rad s mladima Breza
    L. Jagera 12, 31000 Osijek
    tel/fax: +385 31 272 583, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
    www.breza.hr

    © 2004 - 2017 Udruga za rad s mladima Breza