Program

    RASPORED DOGAĐANJA PO LOKACIJAMA S RADIONICAMA I IGRAONICAMA

    ZEMLJA BEZ GRANICA „OSIJEK 24 sata“*

    31. 8. petak

    19:30-20:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    OBJEKTIVOM KROZ ZEMLJE BEZ GRANICA
    Interakcija svjetla, glazbe i fotografije
    VICK DIDGE&DRUM, glazbeni performans (Hrvatska, Australija)
    MAGDALENA MANDURA, glazbena izvedba
    KRIJESNICE, plesni performans
    voditeljice: Martina Terezić i Nikoola Livančić, Glazbena škola F. Kuhača Osijek
    NOĆOMOR, plesna predstava, Plesni studio Shine, Osijek

    19:30 Trg Slobode
    ZDRAVKO JE KRENUO, biciklijada (ruta: Trg slobode-Perivoj kralja Tomislava – Trg Sv. Trojstva-Donji grad-Promenada (Zdenac, Picasso))
    voditelji: GSSR ''SPORT ZA SVE'' OSIJEK

    20:30- 21:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    RUNDA KRATKOG – večer kratkometražnog filma
    organizator: Filmska RUNDA

    20:00-21:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    GLAZBENE LANTERNE, ulična svirka domaćih i stranih umjetnika
    izvođači: Jakob Hampel, Domagoj Pećar, Lucija Jančikić, Dora Filipović, Bruna Šestić, Nitja Beraković, Lucija Uglik, Zrinka Ljubić, Magdalena Purgar, Zoa Majić, Dino Svalina, Ana Ambrimac, Lorena Ober, Martina Zbiljski, Filip N. Gužvić, Sandra Valić, Željko Batrnek, Karlo Maričević, Danijel Krišto, Veky Party

    20:00-22:00 dvorište GISKO-a (Knjižnica)
    HARRY POTTER PUB KVIZ, od 16+ godina
    voditeljica: Ivana Turk, GISKO

    20:00 – 22:00 Perivoj Kralja Tomislava (Park kulture)
    TVORNICA ČAROBNIH ŠTAPOVA / radionica
    voditelj: Nikola Faller
    28.08.-30.08. Prostorije Udruge Slama, K. Firingera 3 (9:00 – 12:00)

    21:00-2:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    IN DA SOFA, organizator: Adverta
    ALPSKI ROG, Fredi Kuffer (Švicarska)
    HORNBOX, koncert ska jazz (Švicarska)
    MIDNIGHT GASTRO, gastronomska ekskurzija
    organizator: Ceker

    21:00-23:00 Pješački most
    OBITELJSKA NOĆNA AVANTURA, gledanje zvijezda i noćni piknik voditelji: Udruga izviđača Slavonski Hrast, Astronomsko društvo „Anonymus“ Valpovo

    22:00-00:00 Caffe bar Trica
    PONOĆNI KVIZ, mozganje u sitne sate, voditelj: Darijo Pejin

    1.9. subota

    2:00-6:00
    NOĆNA GERILA, intervenira za one koji brinu, obilazak dežurnih službi Grada, noćna marenda
    organizator: GD Crveni križ Osijek

    5:30-6:30 tramvaji
    DOBRO JUTRO OSIJEK, tramvajske stjuardese
    organizator: Udruga Breza

    6:00-7:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    POZDRAV SUNCU, jutarnja joga /radionica
    voditeljica: Maja Rogulja, eLeMent

    7:00-8:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    JUTARNJA PETICA, utrka građana na 5km
    organizator: Žuti šešir, Udruga Breza

    8:00-9:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    MAMOLOVCI U AKCIJI, igre i doručak za mame i djecu/igraonica voditelj: Matija Malinović, Udruga Iskra waldorfska inicijativa

    8:00-18:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    IZVIĐAČKI KAMP, Udruga izviđača Slavonski hrast
    radionice: Izviđačka priča, Gibaloni (17:00-19:00)

    9:30-11:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    SPORTSKA MUVARA, sport za sve
    sudjeluju: GD Osijek Žito, Aikido društvo Slavonija, Centar kulture tijela GEA, Centar osobne moći, AK Slavonija Žito, Udruga Vaga, Martial Arts Osijek, Udruga Pannonian , MK Dmitar Zvonimir Osijek
    *Prezentacija mačevanja MK Dmitar Zvonimira održat će se u prostoru Kluba na adresi K. Firingera 3, Tvrđa

    9:30-11:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ŠKOLA SKATEBOARDINGA /radionica
    voditelj: Andrej Mikulić, Udruga Pannonian

    10:30-11:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ZELENI CAFFE ZA GOLDEN AGES, bistro za zlatne godine
    sudjeluju: Areta Ćurković, Volonterski centar Osijek, GD CK Osijek, DJ Danijel Brkić

    9:00-12:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ESSEKERIĆ, interaktivni dječji grad za maštu i svaštu/ igraonica voditeljica: Monika Šmit i Dječji vrtići Osijek

    10:00-11:00 Ruta Zimska luka-VK Iktus
    VODENI ĐIR, bespla čikl taksi
    voditelji: Davor Vrandečić , Motonautički klub Osijek

    10:00-11:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    SVJETLEĆA SLIKOVNICA /radionica, voditelj: Matej Ižaković

    10:30-12:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    PLESNI TRBUŠČIĆI - TRBUŠNI PLES & ZUMBA KIDS/radionica voditeljica: Mia Varešanović Nemet

    10:00-13:00 ulice grada, početak na Trgu Sv. Trojstva
    UVRNUTI FILOZOFSKI TREASURE HUNT /radionica za mlade
    voditelji: Bruno Ćurko, Zoran Kojčić i Grgur Marko Ivanković

    10:00-13:00 Dvorište Fakulteta elektrotehnike, računarstva i informacijskih tehnologija Osijek (Ulica kneza Trpimira 2B)
    INOVATIVNI LAB, istraživalački tehno lab za sveznalice i genijalce

    Sat s riječima, voditelji: doc.dr.sc. Ivan Aleksi, Matej Vuković
    Samosvirajući vibrafon, voditelji: doc.dr.sc. Ivan Aleksi, Martin Martin
    Emotivni android, voditelj. dr.sc. Bruno Zorić
    DIY 3D Printer, voditelj: Denis Vajak, mag.ing.comp.
    Učenička zadruga Proton
    proton tehnology: solarni automobil, 3D printer, hologram
    voditelji: učenici Elektrotehničke i prometne škole Osijek
    Off-line programiranje /radionica
    voditeljica: Katarina Miloloža, Osijek
    Gradionica / radionica izrade strojeva i vozila od lego kockica
    voditelj: Ivan Decker, Zagreb
    Mali eksperimenti za male genijalce / radionica
    organizator: III. gimnazija
    Kako kupovati online bez granica/ radionica
    voditeljica: Andreja Čičak, Inchoo

    10:00-13:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    RE-ART FESTIĆ – kreativni sajam
    MUZEJ ZAFRKANCIJE (Muzej Slavonije Osijek)
    IZ ŠKOLSKOG DVORIŠTA
    10:00-13:00 Picasso izložba, organizator: OŠ V. Becića
    10:00-13:00 Globe program, organizator: OŠ I. Filipovića
    10:00-10:10 Priča o gradu predstava, organizator: OŠ F.K. Frankopana 10:15-10-25 Facebook mafija, dječja predstava, organizator: OŠ G.Vitez 10:30-10:45 Plesni program, organizator: OŠ Retfala
    11:00 Osječki biseri, band, organizator: COO Ivan Štark
    PHOTOVOICE, izložba fotografija
    sudjeluju: Foto klub Osijek, Damir Rajle, Tatjana Ivegeš Wilhelm, Centar za mir, nenasilje i ljudska prava Osijek
    EKO RADIONICA/radionica
    voditeljice: Martina Ižaković i Jasminka Nikolandić, OŠ Vijenac
    POVIJESNA STVARAONICA/radionica
    voditeljica: Vlatka Benki Brkić, OŠ F.K. Frankopana
    DRAMOPLOV/ dramska radionica
    voditeljice: Stela Macakanja Bacić i Ana Škaro

    10:00-13:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    MULTI-KULTI piknik, organizator: Udruga KultAkt, III.gimnazija

    10:00-13:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    KULINARSKI STOL
    sudjeluju: Centar Klasje, Geeketa, OPG Marica Završki, Matica slovačka Osijek, MKD „Braća Miladinovci“ - Osijek

    10:00-13:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    VOĆNI MUTIBAR, biciklističke shakealice za uporne

    10:00-18:00 Perivoj kralja Tomislava
    TOK VODE, istraživalačka instalacija za djecu
    organizator: Ceker i osječki grafiteri

    11:30-13:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    I TATA JE VAŽAN, obiteljska igraonica: klikeranje, gumi-gumi voditeljica: Marina Dokić i Maja Varga, Dokkica
    VOLJETI UMJETNOST, Završna izložba dječje likovne akademije Dokkica
    voditeljica: Ena Janković
    MUSIC TOGETHER, muziciranje za roditelje i djecu/ radionica
    voditelj: Marijan Jovičić
    ZVEČKOM DO GLAZBE/ radionica izrade glazbala
    organizator: III. gimnazija

    12:30-14:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    BICOFIKS, dijagnosticiraj i popravi svoj bicikl/radionica
    organizator: Weekend Warriors

    14:00-19:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ŠTULARI ARTISTI, izvođači: Firebirds (Mađarska)

    13:00-15:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    OSIJEK- GRAD SUSRETA KULTURA, multimedijalna izložba
    voditelji: Karlo Kobaš i Vedran Ristić, III. gimnazija

    15:00-17:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    MOJA POSEBNA RIJEČ, multimedijalna mislilica/ radionica
    voditelji: Centar za pružanje usluga u zajednici Klasje, Bruno Ćurko, Udruga Mala filozofija

    16:00-16:05 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    PLESNA ETIDA IZ ŠUMSKE BAJKE
    Dječje kazalište Branka Mihaljevića, voditeljica: Aleksandra Colnarić)

    16:00-17:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    PAROŠČIĆ PUTUJE SVIJETOM, mjuzikl
    organizator: Gorski Paroščići

    16:00-18:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ŠTULANJE i FULANJE/ radionica štula
    voditeljica: Sanja Počuča

    17:00-18:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ORKESTRA POKOLOKA, predstava-koncert za najmlađe i sve ostale izvođač: Teatar Poco Loco, Zagreb

    17:00- 19:00 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    KLAUNSKA ŠKOLICA /radionica
    voditelj: Dejan Fajfer

    18:00-18:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    ZVONI MODNI LAB
    organizator: Udruga Zvono Belišće, The Code Agency vl. Kristina Baro
    OSJEČKI ZUMBIĆI, mini koncert
    AKLEA NEON, glazbena izvedba

    18:30- 19:30 Europska avenija
    PLESNA GUŽVARA, ulični plesni podij
    Sudjeluju: PK Broadwy, PS Shine, PK Kick, Cheerliding klub MIDAL, Baletni studio dječjeg kazališta B.Mihaljevića, PS TAKE THE LEAD, PS MIHA (Dj), LEGE Osijek, PS ILLUSION, Plesna igraonica dječjeg kazališta B.Mihaljevića-POČETNICA, PS WINGS, PS LEON, Mažoretkinje Nuštar, Studio OSCEO Dalal

    19:30 Perivoj kralja Tomislava (Park kulture)
    KULT-URA U PARKU, izložba umjetničkih djela
    VICK DIDGE&DRUM, glazbeni performans (Hrvatska, Australija)
    MAGIC LIGHT BREATHING WALLS OF LIGHT, svjetlosne instalacije (Udruga LABOR, Mađarska)

    24 h ulice grada
    MALI NOVINARI, voditelj: Marin Bilandžić, agencija Marin Media

    Pokrovitelji 2018.

    Sponzori 2018.

    Medijski pokrovitelji 2018.

    © 2004 - 2018 Udruga za rad s mladima Breza