Program Zemlje bez granica 2015.

    PROGRAM – ZEMLJA BEZ GRANICA 2015.

    SVE RADIONICE SU SLOBODNE – nema prijava, samo dođite!

    18.8. (utorak)  Donji grad (Tržnica)*
    Od 18 do 21 sat
    Putujemo u Japan

    Radionice: Japanski ples/Mayumi Kamei (6 - 14 godina), Origami/Vesna Mores (8- 14 godina), Aikido za djecu/Aikido društvo Osijek (6 - 15 godina), Kazalište sjena/Ivan Kristijan Majić i Gordan Marijanović (10 - 15 godina)
    Igraonica: Čajana/Kristina Delalić Ventengl i Muzej likovnih umjetnosti Osijek (od 3 do 6 godina)
    Prezentacije: kaligrafija/sensei Krešimir Horvat, ninje i samuraji, judo i karate/klub AJKO, roboti/Zajednica tehničke kulture grada Osijeka, japansko oružje/Pero Antunović PAART, karaoke
    Kuća zelenoga čaja
    OPG Mirela Kovačević
    Izložba: 100 godina zmajeva/osječka kiparica i slikarica Mirjana Lukić Veršić
    Intervencije u prostoru: japanski zen vrtovi

    *U SLUČAJU KIŠE VIDI WWW.ZEMLJABEZGRANICA.COM ili FB ZEMLJA BEZ GRANICA

    25.8.  (utorak)  OŠ Tenja
    Od 17 do 20 sati
    Šumsko putovanje

    Radionice:   Plesna radionica/Plesni studio Shine  (6 - 14 godina); Trbušni ples/Mia Varešanović (6 - 14 godina); Hodanje na štulama/Sanja Počuča i Lucija Aralica (10 - 15 godina); Penjanje na drveće/UI Slavonski hrast i Zdenko Popović (9 - 15 godina);  Joga dance/Nora Meldere (6 - 10 godina od 17 do 18 sati; 10 - 15 godina od 18.30 do 19.30 sati)
    Igraonice (3 - 6 godina): Izrada kartonskih vozila/Kristina Delalić Ventengl i Muzej likovnih umjetnosti Osijek; Školica stopalica/Ivana Dragšić; Gigantski baloni/UI Slavonski hrast i Igor Miklavčić
    Prezentacija: Paroščići – Putovanje u slikovnicu (čitanje priča)/OŠ Tenja i Draženka Šebek
    Akcija: utrkivanje u guralicama - pozivaju se svi vozači dječjih kolica za bebe, kosilica, tački i drugih guralica u utrku bez granica

    NAPOMENA: polaznici plesnih radionica trebaju sa sobom ponijeti prostirke ili ručnike, a za trbušni ples i velike marame.

    OKRIJEPITE SE NA SVAKOJ OD "ZEMLJINIH" POSTAJA UKUSNIM VOĆEM I PRIRODNIM SOKOVIMA U PONUDI OBITELJSKOGA GOSPODARSTVA MIRELE KOVAČEVIĆ

    28.8.2015. (petak)  OŠ Vijenac (Vijenac Ivana Meštrovića)
    Od 17 do 20 sati
    Postaja Vijenac i Noć šišmiša

    Radionice:  Hodanje na štulama/Sanja Počuča i Lucija Aralica (10 - 15 godina); Viteške igre/Jasna Komendanović (7 - 15 godina); Žongliranje/Nikolina Manojlović Vračar (7 – 15 godina); Monokli i dr. putujuća pomagala/Ivana Antolović i Ines Bartoloti (10 – 15 godina); Penjanje na drveće/UI Slavonski hrast i Zdenko Popović (9-15 godina); Susret boje, zvuka, igre i pjesme/OŠ Vijenac (10 – 14 godina); Lepeze za put i vlak za putovanje/III. gimnazija (6 – 15 godina); Vatra putuje kroz vrijeme/III. gimnazija (10 – 15 godina); Trbušni ples/Mia Varešanović (6 – 14 godina)
    Igraonice (3 – 6 godina): Na krilima mašte/Društvo Naša djeca grada Osijeka; Gigantski baloni/UI Slavonski hrast i Igor Miklavčić; Školica stopalica/Ivana Dragšić; Putujemo ušima/JU Park prirode Kopački rit
    IZNENAĐENJE: na put s vlakićem iz Kopačkoga rita

    NAPOMENA: polaznici radionice trbušnoga plesa sa sobom trebaju ponijeti prostirke ili ručnike i velike marame.

    OKRIJEPITE SE NA SVAKOJ OD "ZEMLJINIH" POSTAJA UKUSNIM VOĆEM I PRIRODNIM SOKOVIMA U PONUDI OBITELJSKOGA GOSPODARSTVA MIRELE KOVAČEVIĆ

    4.9.2015. (petak) Sjenjak, šetnica kod robne kuće
    Od 17 do 20 sati
    Putovanje Zemljom

    Radionice:
    (Franko)pleme vrijednih ruku/OŠ F.K. Frankopana (6 - 11 godina)
    Hodanje na štulama/Sanja Počuča (10 - 15 godina)
    Žongliranje/ Dario Čagalj (7 - 15 godina)
    Indijanski ples/Branko Trajkov Trak (10 – 15 godina)
    Lepeze za put i vlak za putovanje/III. gimnazija (6 – 15 godina)
    Vatra putuje kroz vrijeme/III. gimnazija (10 – 15 godina)
    Trbušni ples/Mia Varešanović (6 – 14 godina)
    Plesna radionica/Plesni studio Shine (6 - 14 godina)
    Izviđački put po svijetu/IK Javor (6 -15 godina)

    Igre:
    memori "Putujemo sigurno" i "Put putujem, drugima pomažem"/GD Crvenoga križa Osijek
    Putovanje Sjenjakom u bajku/Dječja osječka kreativna kućica Dokkica i Tomislava Brajdić
    Putobajs/Dječja osječka kreativna kućica Dokkica i Petar Novak

    Igraonice (3 – 6 godina):
    Na krilima mašte/Društvo Naša djeca grada Osijeka
    Gigantski baloni/UI Slavonski hrast i Igor Miklavčić
    Školica stopalica/Ivana Dragšić
    Tea with the Queen/Helen Doron Osijek
    Bajkovita sjenica/Dječja osječka kreativna kućica Dokkica i Vanja Flinčec

    Prezentacije:
    Zibalica/Nikolina Manojlović Vračar
    Putovanje kroz vrijeme slikom i zvukom/Društvo osoba s intelektualnim teškoćama Osijek
    Osijek u prošlosti/Zajednica tehničke kulture grada Osijeka

    OKRIJEPITE SE NA SVAKOJ OD "ZEMLJINIH" POSTAJA UKUSNIM VOĆEM I PRIRODNIM SOKOVIMA U PONUDI OBITELJSKOGA GOSPODARSTVA MIRELE KOVAČEVIĆ

    8.9.2015. (utorak) Trg Slobode
    Od 10 do 13 sati
    Pisma putuju

    Radionice:
    Poštanski ured/Ivan Kristijan Majić
    Pisanje pisama /Ivana Antolović
    Izrada pečata/Udruga Breza
    Izrada poštanskih markica/ Muzej likovnih umjetnosti Osijek i Kristina Delalić Vetengl
    Putovanje radiovala/Zajednica tehničke kulture grada Osijeka
    Avioni putuju i nose pisma/Zajednica tehničke kulture grada Osijeka

    Program događanja podržavaju Hrvatske pošte d.d., Tržnica Osijek d.o.o. i Hrvatsko narodno kazalište u Osijeku.

    12.9.2015. (subota) Drvenpark
    Od 10 do 13 sati
    Kalja - romsko putovanje

    Radionice za djecu i mlade:

    Pletenje košara (10 – 15 godina)
    Izrada predmeta od blata (10 – 15 godina)
    Jela uz vatru (7 – 14 godina)
    Romski ples (6 – 15 godina)
    Penjanje na drveće (9 – 15 godina)
    Šatorske igre (6 – 14 godina)
    Žongliranje (7 – 15 godina)
    Hodanje na štulama (10 – 15 godina)
    Pantomima (10 – 15 godina)

    Prezentacija: Priče o Benu

    U programu sudjeluju: Kućni teatar Škripzikl i Romano Dautanac, Tomislav Kozarčanin Tontorino, Udruženje izviđača Slavonski hrast, osječki štuleri, RKUD Darda, Udruga romskog prijateljstva Luna i Duško Kostić, Dječje kazalište Branka Mihaljevića u Osijeku uz Lidiju Helajz i Aretu Ćurković te Ines Matijević Cakić i Fakultet za odgojne i obrazovne znanosti.

    U slučaju kiše ponesite kišobrane, odijeniti kabanice i obucite gumene čizmice! :)

    27.9. 2015. (nedjelja) Muzej Slavonije Osijek (zgrada Glavne straže)
    u 10 sati

    Izložba: Potraga za putujućim cipelama
    skulpture u tehnici paper mache  i grafike
    Djevojke Socijalno-terapijske zajednice Breza pod vodstvom splitske umjetnice Nives Čičin Šain.

    8.10. (četvrtak) Park prirode Kopački rit (prijemna stanica)
    Od 10 do 13 sati

    Radionice:
    Penjanje na drveće (9-15 godina)/UI Slavonski hrast
    Hodaj visoko kao roda (10-15 godina)/Sanja Počuča i osječki štuleri
    Izrada papirnih ptica-lutaka (6-11 godina)/Ivana Antolović
    Izrada kipova od ilovače i izložba (10-15 godina)/ Ines Bartoloti
    Izrada životinja od prirodnih materijala (9-15 godina)/ Etelka Toth
    Putovanje u mikro, mikro svijet (8-14 godina)/Marija Vereš

    Istraživaonica:
    Pinklec na rame, put pod noge/ izrada pinkleca + snalaženje u prirodi

    Prezentacije:
    Putujem na konju/Konjički klub Hercules
    Divovska ptica od kamp-kućice
    Predstava „Stop“/minijaturne lutke Andrasa Lenarta - Mikropodium (Mađarska)

    Akcija:
    Pozdrav pticama koje kreću na put - izrada velikog natpisa "sretan put"

    U slučaju kiše ponesite kišobrane, odijeniti kabanice i obucite gumene čizmice! :)


    U programskim sadržajima sudjeluju: Mayumi Kamei, Vesna Mores, Aikido klub Osijek, Zajednica tehničke kulture Osječko-baranjske županije, Kinematografi Osijek, Dokkica, Plesni studio Shine, Mia Varešanović (Osceo Dalal), Udruga izviđača Slavonski hrast i Igor Miklavčić, Tina Koščak, Ivana Dragšić, OŠ Tenja, OŠ Vijenac, Jasna Komendanović, Nikolina Manojlović Vračar, III. gimnazija, Društvo naša djeca grada Osijeka, OŠ Frana Krste Frankopana, Tomislav Kozarčanin, GD Crvenoga križa Osijek, Branko Trajkov – Trak, Društvo osoba s intelektualnim teškoćama Osijek, Teatar Škripzikl, Muzej likovnih umjetnosti Osijek, RKUD Darda, JU Park prirode Kopački rit, Muzej Slavonije Osijek, Udruga turističkih vodiča Osijek, Nives Čičin Šain, Andras Lenart, Socijalno-terapijska zajednica Breza, Dario Čagalj, Izviđački klub Javor, Nora Meldere i dr…..

    Zemlje sudionice: Japan, Latvija, Mađarska, Slovenija i Hrvatska

    Sponzori 2016.

    Medijski pokrovitelji 2016.

    Udruga za rad s mladima Breza
    L. Jagera 12, 31000 Osijek
    tel/fax: +385 31 272 583, e-mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.
    www.breza.hr

    © 2004 - 2017 Udruga za rad s mladima Breza