Antonija Tomasović

Glavna urednica programa Televizije Slavonije i Baranje

Moje ime je Antonija, rođena sam sada već davnih 70-tih. Nemam ni brata ni sestru pa sam bila razmažena klinka i imala super djetinjstvo koje sam uglavnom provela sa tri najbolja prijatelja uvijek spremnih na nepodopštine. Lutkice me baš nikada nisu previše zanimale, ali pisanje je i to od kada sam naučila sva slova. Tako su meni glavne igračke, naravno uz košarkašku i nogometnu loptu, jer to moraš znati koristiti ako su ti dečki najbolji prijatelji, bili papir i olovka. Pa sam tako satima znala pisati, pisati... i eto ni kad sam postala velika cura nisam se mogla odreći pisanja... ali ni stalnog brbljanja koje se uglavnom sastojalo od bezbrojnih pitanja. Zanimalo me sve... i kada pomještaš ljubav prema pisanju i veliku znatiželju prirodom stvari rodi se želja za novinarstvom. I tako sam se odlučila okušati u toj priči i zaposlila se u novinama – Večernjem listu. Ondje sam radila 10 godina, no malo mi je dosadilo jer nisam baš mogla tako puno pričati. Pa sam odlučila krenuti dalje i to na Televiziju. Tako sad na televiziji Slavonije i Baranje radim punih 7 godina, imam svoje dvije emisije, i uređujem program... i težak je to i naporan posao, ali ono mnogo važnije od toga da me čini beskrajno sretnom....  

A vas dragi moji vilinski reporteri naučit ću kako možete postati pravi novinari ili možda televizijske zvijezdice...., samo nikako ne zaboravite da ćete to i uspjeti samo ako imate čarobne sastojke - ljubav prema pisanju i veliku znatiželju.

© 2004 - 2019 Udruga za rad s mladima Breza