Program

     

    SRIJEDA, 31.08.2022.

    TRG ANTE STARČEVIĆA

    17:00 – BICIKLOSKEJTOMOBILO TOURNEJA! IDEMO SVI NA PIKNIK!
    Svi – mali i veliki, šareni i čupavi, nasmijani i zamazani – na romobilu, biciklu, rolama, monociklu, triciklu ili skejtu krećemo u Zemlju za… na piknik!

    17:30 BICIKLO TOURNEJA
    ALI!!!! – Piknik je tek prva stanica! Tamo ostavljamo malene nek 'se zabavljaju, a veliki nastavljaju turneju biciklima koju smo posebno organizirali kako bi upoznali Osijek.

    DRVENGRAD

    18:00 - PIKNIK U DRVENGRADU
    Otvaramo vrata Zemlje za… Tu pronađite dobre misli, radosne poglede, šarene osmijehe i zagrljaje. Ponesite dekicu i papicu, košaru punu ideja i čuda, sebe i svoju sjenu kako bi plesali i igrali se sa stanovnicima Zemlje za… i obavezno poletite iznad grada u balonu koji vas čeka!

    PERIVOJ KRALJA TOMISLAVA (PARK KULTURE)

    RADIONICE

    OBLAČIMO DRVEĆE (09:00 – 11:00 sati)
    FLORISTIČKA SLIKA (09:00 – 11:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    DRAMSKA RADIONICA - CVJETNA BRIGADA (09:00 – 11:00 sati)
    BIG BAND „BREZA“ (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ISTEZANJE I PROTEZ(ANJ)E (09:00 – 11:00 sati)
    MISTER ROBOTO! – KLIK! KLAP! KLOK! (09:00 – 11:00 sati)
    GOSPODARI NEBA - DRONOVI (09:00 – 11:00 sati)
    PROJEKT ORION – SVEMIRSKO GRADILIŠTE (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    LEGA LEGO NA LEGO (09:00 – 11:00 sati)
    MA – KREATIVNI PRINCIP (09:00 – 11:00 sati)
    ŠARGRAD (09:00 – 11:00 sati)
    ŠPIJUNI NA DALJINSKI (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)*
    ŠTULAMA PO SVIJETU (10:00 – 11:00 sati, 18:00 – 19:00 sati)
    DENIS JONES & INDIANA DETLING – U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM RIZNICOM (10:00 – 12:00 sati)*
    HOKUS POKUS AKADEMIJA – (10:00 – 12:00 sati)*
    FRANOVA ČUDOTVORNICA: DRAGULJARI KROJAČI (16:00 – 18:00 sati)
    FOOTLOSE – BACK TO EIGHTIES (17:00 – 19:00 sati)
    LONCI I POKLOPCI (17:00 – 19:00 sati)
    HOKUS POKUS LABORATORIJUS (17:00 – 19:00 sati)
    ŠKOLA HRABROSTI ZA POČETNIKE (17:00 – 19:00 sati)

    AKTIVNOSTI I IGRAONICE

    UKRAJINSKA TRADICIONALNA KUHINJA (17:00 – 19:00 sati)
    GORDANOV NEREDOGRAD (17:00 – 20:00 sati)
    IGRAONICA BY DOKKICA (17:00 – 19:00 sati)
    TRAGOVI (17:00 – 19:00 sati)
    TITAN ATLAS - ZEMLJA ZA BOARDGAMERE (17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA RIZIKA I KAKO JU SAVLADATI (17:00 – 19:00 sati)

    20:00 ELECTRIC CORN – KONCERT DOBRIH MISLI
    Savršeno finale savršenog dana – koncert ispunjen pozitivnim vibracijama i dobrim mislima. Za dobar san dobro se isplešite i opustite u Zemlji za…

    PUČKO OTVORENO UČILIŠTE, LORENZA JAGERA 6

    RADIONICE

    RADIONICA STAND UP KOMEDIJE „SA STAVOM“ (15:00 – 18:00 sati)
    TAPKANJE U SVIJETLU (10:00 – 12:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    GLAZBENI RECEPTI ZA ŽIVOT (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA ZA STRIP! – VRT PROFESORA KOMBINATORIXA (10:00 – 12:00 sati)

    DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE, DRINSKA UL. 10,

    AKTIVNOSTI I RADIONICE

    ISTEZANJE I PROTEZANJE (16:00 – 17:00 sati)
    SLIKANJE SA SAROM (10:00 – 12:00 sati)

    DOM TEHNIKE, TVRĐA

    RADIONICE

    UDRI!!!! (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)

     

    ČETVRTAK, 1.09.2022.

    PERIVOJ KRALJA TOMISLAVA (PARK KULTURE)

    RADIONICE

    OBLAČIMO DRVEĆE (09:00 – 11:00 sati)
    FLORISTIČKA SLIKA (09:00 – 11:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    DRAMSKA RADIONICA - CVJETNA BRIGADA (09:00 – 11:00 sati)
    BIG BAND „BREZA“ (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ISTEZANJE I PROTEZ(ANJ)E (09:00 – 11:00 sati)
    MISTER ROBOTO! – KLIK! KLAP! KLOK! (09:00 – 11:00 sati)
    GOSPODARI NEBA - DRONOVI (09:00 – 11:00 sati)
    PROJEKT ORION – SVEMIRSKO GRADILIŠTE (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    LEGA LEGO NA LEGO (09:00 – 11:00 sati)
    PLASTIK HEKLASTIK (17:00 – 19:00 sati)
    MA – KREATIVNI PRINCIP (09:00 – 11:00 sati)
    ŠARGRAD (09:00 – 11:00 sati)
    ŠPIJUNI NA DALJINSKI (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)*
    ŠTULAMA PO SVIJETU (10:00 – 11:00 sati, 18:00 – 19:00 sati)
    DENIS JONES & INDIANA DETLING – U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM RIZNICOM (10:00 – 12:00 sati)*
    HOKUS POKUS AKADEMIJA – (10:00 – 12:00 sati)*
    FRANOVA ČUDOTVORNICA: KOMARAC – WASTE ART (16:00 – 18:00 sati)
    FOOTLOSE – BACK TO EIGHTIES (17:00 – 19:00 sati)
    LONCI I POKLOPCI (17:00 – 19:00 sati)
    HOKUS POKUS LABORATORIJUS (17:00 – 19:00 sati)
    ŠKOLA HRABROSTI ZA POČETNIKE (17:00 – 19:00 sati)
    SUPERHEROJI BEZ RIJEČI (17:00 – 19:00 sati)
    HULA-HUPAJ 100 NA SAT (09:00 – 11:00 sati)
    DALAL-LAND: SPA PARTY ZA DJEVOJČICE (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)
    DALAL-LAND: NOGOMETNI SUPERJUNACI (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)
    UPOZNAJMO FINSKU! – (17:00 – 19:00 sati)
    GRAFFITI ART - ZEMLJA NIJE RAVNA PLOČA – (17:00 – 19:00 sati)

    AKTIVNOSTI I IGRAONICE

    UKRAJINSKA TRADICIONALNA KUHINJA (17:00 – 19:00 sati)
    GORDANOV NEREDOGRAD (17:00 – 19:00 sati)
    IGRAONICA BY DOKKICA (17:00 – 19:00 sati)
    NOVO RUHO PLASTIČNE BOCE (10:00 – 12:00 sati)
    MJUZIKL „OSJEČKA PRIČA“ (18:00 sati)
    TRAGOVI (17:00 – 19:00 sati)
    TITAN ATLAS - ZEMLJA ZA BOARDGAMERE (17:00 – 19:00 sati)
    LUDA KUĆA (17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA RIZIKA I KAKO JU SAVLADATI (17:00 – 19:00 sati)

    19:00 EUROSONG KVIZ „SLUHA I IGARA“ SA MARINOM ORSAG + EJTIZ TREŠ DJ PARTI

    Prijave timova za kviz na mail: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.

    PUČKO OTVORENO UČILIŠTE, LORENZA JAGERA 6

    RADIONICE

    RADIONICA STAND UP KOMEDIJE „SA STAVOM“ (15:00 – 18:00 sati)
    TAPKANJE U SVIJETLU (10:00 – 12:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    GLAZBENI RECEPTI ZA ŽIVOT (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA ZA STRIP! – VRT PROFESORA KOMBINATORIXA (10:00 – 12:00 sati)

    DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE, DRINSKA UL. 10,

    AKTIVNOSTI I RADIONICE

    ISTEZANJE I PROTEZANJE (16:00 – 17:00 sati)
    SLIKANJE SA SAROM (10:00 – 12:00 sati)
    BIO ENZIMIRAJMO (10:00 – 12:00 sati)

    DOM TEHNIKE, TVRĐA

    RADIONICE

    UDRI!!!! (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)

    PETAK, 2.09.2022.

    PERIVOJ KRALJA TOMISLAVA (PARK KULTURE)

    RADIONICE

    OBLAČIMO DRVEĆE (09:00 – 11:00 sati)
    FLORISTIČKA SLIKA (09:00 – 11:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    DRAMSKA RADIONICA - CVJETNA BRIGADA (09:00 – 11:00 sati)
    BIG BAND „BREZA“ (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ISTEZANJE I PROTEZ(ANJ)E (09:00 – 11:00 sati)
    MISTER ROBOTO! – KLIK! KLAP! KLOK! (09:00 – 11:00 sati)
    GOSPODARI NEBA - DRONOVI (09:00 – 11:00 sati)
    PROJEKT ORION – SVEMIRSKO GRADILIŠTE (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    LEGA LEGO NA LEGO (09:00 – 11:00 sati)
    PLASTIK HEKLASTIK (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    MA – KREATIVNI PRINCIP (09:00 – 11:00 sati)
    ŠARGRAD (09:00 – 11:00 sati)
    ŠPIJUNI NA DALJINSKI (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)*
    ŠTULAMA PO SVIJETU (10:00 – 11:00 sati, 18:00 – 19:00 sati)
    DENIS JONES & INDIANA DETLING – U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM RIZNICOM (10:00 – 12:00 sati)*
    HOKUS POKUS AKADEMIJA – (10:00 – 12:00 sati)*
    FRANOVA ČUDOTVORNICA: LOV NA IZGUBLJENI OTPAD (16:00 – 18:00 sati)
    FOOTLOSE – BACK TO EIGHTIES (17:00 – 19:00 sati)
    LONCI I POKLOPCI (17:00 – 19:00 sati)
    HOKUS POKUS LABORATORIJUS (17:00 – 19:00 sati)
    ŠKOLA HRABROSTI ZA POČETNIKE (17:00 – 19:00 sati)
    SUPERHEROJI BEZ RIJEČI (17:00 – 19:00 sati)
    HULA-HUPAJ 100 NA SAT (09:00 – 11:00 sati)
    DALAL-LAND: ČAJANKA ZA PRINCEZE (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)
    DALAL-LAND: KAKO POSTATI SUPERJUNAK? (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)
    LE FINA KUHINJA – (17:00 – 19:00 sati)

    AKTIVNOSTI I IGRAONICE

    GORDANOV NEREDOGRAD (17:00 – 19:00 sati)
    IGRAONICA BY DOKKICA (17:00 – 19:00 sati)
    BIO ENZIMIRAJMO (10:00 – 12:00 sati)
    BOJANJE ŠEŠIRA (9:00 -11:00 sati)
    TRAGOVI (17:00 – 19:00 sati)
    TITAN ATLAS - ZEMLJA ZA BOARDGAMERE (17:00 – 19:30 sati)
    MODNA REVIJA – NOŠNJE OD OTPADA (18:00 sati)
    ZEMLJA RIZIKA I KAKO JU SAVLADATI (17:00 – 19:00 sati)

    19:00 LUČKA – LUČ U TVOJIM OČIMA
    Koncert posvećen stvaranju i svijetlu, ljepoti i dobroti, umjetnosti i beskraju, posvećen iskrenosti i ljubavi, davanju i smjelosti, prihvaćanju i vječnosti. Zemlja bez granica ima puno ljudi koji svijetle posebnim sjajem – Lučka je bila jedna od njih.

    PUČKO OTVORENO UČILIŠTE, LORENZA JAGERA 6

    RADIONICE

    RADIONICA STAND UP KOMEDIJE „SA STAVOM“ (15:00 – 18:00 sati)
    TAPKANJE U SVIJETLU (10:00 – 12:00 sati, 16:00 – 18:00 sati)
    GLAZBENI RECEPTI ZA ŽIVOT (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA ZA STRIP! – VRT PROFESORA KOMBINATORIXA (10:00 – 12:00 sati)

    DOM ZA STARIJE I NEMOĆNE OSOBE, DRINSKA UL. 10,

    AKTIVNOSTI I RADIONICE

    ISTEZANJE I PROTEZANJE (16:00 – 17:00 sati)
    SLIKANJE SA SAROM (10:00 – 12:00 sati)
    NOVO RUHO PLASTIČNE BOCE (10:00 – 12:00 sati)

    DOM TEHNIKE, TVRĐA

    RADIONICE

    UDRI!!!! (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)

     

    KAMPUS, ZID KOD „OLT“-a, Ul. Kralja Petra Svačića

    GRAFFITI ART - ZEMLJA NIJE RAVNA PLOČA (17:00 – 20:00 sati)

    SUBOTA, 3.09.2022.

    PERIVOJ KRALJA TOMISLAVA (PARK KULTURE)

    RADIONICE/PRIPREME ZA NASTUP

    OBLAČIMO DRVEĆE (09:00 – 11:00 sati)
    FLORISTIČKA SLIKA (09:00 – 11:00 sati)
    DRAMSKA RADIONICA - CVJETNA BRIGADA (09:00 – 11:00 sati)
    BIG BAND „BREZA“ (10:00 – 12:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    ISTEZANJE I PROTEZ(ANJ)E (09:00 – 11:00 sati)
    PROJEKT ORION – SVEMIRSKO GRADILIŠTE (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)
    MA – KREATIVNI PRINCIP (09:00 – 11:00 sati)
    ŠARGRAD (09:00 – 11:00 sati)
    ŠPIJUNI NA DALJINSKI (09:00 – 11:00 sati, 17:00 – 19:00 sati)*
    ŠTULAMA PO SVIJETU (10:00 – 11:00 sati, 18:00 – 19:00 sati)
    DENIS JONES & INDIANA DETLING – U POTRAZI ZA IZGUBLJENOM RIZNICOM (10:00 – 12:00 sati)*
    HOKUS POKUS AKADEMIJA – (10:00 – 12:00 sati)*
    FRANOVA ČUDOTVORNICA: DVA LICA ZEMLJE (16:00 – 18:00 sati)
    FOOTLOSE – BACK TO EIGHTIES (17:00 – 19:00 sati)
    LONCI I POKLOPCI (17:00 – 19:00 sati)
    HOKUS POKUS LABORATORIJUS (17:00 – 19:00 sati)
    SUPERHEROJI BEZ RIJEČI (17:00 – 19:00 sati)
    HULA-HUPAJ 100 NA SAT (09:00 – 11:00 sati)
    DALAL-LAND: MALE SIRENE (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)
    DALAL-LAND: SUPER MARIO U AKCIJI (16:00 – 17:30 sati, 18:00 – 19:30 sati)

    AKTIVNOSTI I IGRAONICE

    UKRAJINSKA TRADICIONALNA KUHINJA (17:00 – 19:00 sati)
    GORDANOV NEREDOGRAD (17:00 – 19:00 sati)
    TITAN ATLAS - ZEMLJA ZA BOARDGAMERE (17:00 – 19:30 sati)
    IGRAONICA BY DOKKICA (17:00 – 19:00 sati)
    LUDA KUĆA (17:00 – 19:00 sati)
    ZEMLJA RIZIKA I KAKO JU SAVLADATI (17:00 – 19:00 sati)


    7:30 – 12:00 ZEMLJA ZA SPORT! – TERRA SPORTIKA:
    JUTARNJA PETICA – 7:30 sati
    GIMNASTIKA, AIKIDO, MAČEVANJE, NORDIJSKO HODANJE, AMERIČKI NOGOMET, JU JITSU, MUAY THAI, ŠAH, JUDO (9:00 – 12:00 sati)

    17:00 ZEMLJA ZA SVE! – PREZENTACIJA SUDIONIKA RADIONICA
    Predstava, glazbeni nastupi, ples i stand up komedija – predstavljamo sve što su naši polaznici radili u Zemlji za…

    19:00 STUDIO SMIJEHA – STAND UP KOMEDIJA „JUKEBOX“ – MARINA ORSAG, IGOR DRLJO I VLATKA MIFKA

    PUČKO OTVORENO UČILIŠTE, LORENZA JAGERA 6

    RADIONICE/PRIPREMA ZA NASTUP

    RADIONICA STAND UP KOMEDIJE „SA STAVOM“ (09:00 – 11:00 sati)
    GLAZBENI RECEPTI ZA ŽIVOT (09:00 – 11:00 sati)
    ZEMLJA ZA STRIP! – VRT PROFESORA KOMBINATORIXA (10:00 – 12:00 sati)
    UDRI!!! (10:00 – 12:00 sati, POPODNE NASTUP)

    NA DRAVI

    VODENTAXI (17:00 – 19:00 sati)

    DOM TEHNIKE, TVRĐA

    RADIONICE/PRIPREMA ZA NASTUP

    UDRI!!!! (10:00 – 12:00 sati, NASTUP POPODNE U PERIVOJU KRALJA TOMISLAVA)

     

    *Okupljanje kod info pulta u Parku Kulture, lokacija posvuda

    Organizator zadržava pravo izmjene programa. U slučaju kiše pratite našu FB ili web stranicu

     

    Međunarodni obiteljski Festival Zemlja bez granica

    Na najvećem kontinentalnom međunarodnom obiteljskom Festivalu Zemlja bez granica, tjedan dana prije početka nove školske godine, Osijek postaje grad maštovite kreacije nečeg Novog, inspirativnog, satkanog od dječjih ideja koje se povezuju u generacijskom stvaralaštvu ostvarujući interkulturalni dijalog cijele zajednice.
    Parkovi i ulice postaju svojevrsni Snovograd gdje bivate zatečeni nevjerojatnom snagom djetinjstva, igre i mašte, utisnutih u vaša osjetila.
    Kada pogledate naš planet iz svemira vidite plavo bogatstvo i brojne reljefe, ali ne i granice. Ako one postoje, onda su mjesto susreta gdje nešto završava da bi drugo počelo. Upravo je taj prirodni krug okosnica Festivala koji traje od 2004. godina.

    Festival je do sada ugostio mnoga poznata lica poput Meritas, Jelene Radan, Josipe Lisac, Gibonnija, Matije Dedića, Massima Savića, Jacques Houdeka, Gorana Boškovića, Sanje Doležal i mnogih drugih. Svi oni doprinijeli su razvijanju svijeta mašte, igre i kreativnosti koji su ključni elementi za kvalitetni rast i razvoj djece.
    Tijekom svih godina Festival je donio različite teme i okupio više od 400 umjetnika, pedagoških
    voditelja, 200 kreativaca raznih struka, 700 volontera i 30.000 djece i mladih te postao poligon za razvoj
    obiteljskoga turizma.

    www.zemljabezgranica.com - mjesto susreta generacija gdje se spaja tradicija i urbana kultura stvarajući novo kreativno prostranstvo u koje ste dobrodošli.

    International family festival LAND WITHOUT BORDERS

    At the largest continental and international family festival - Land without Borders, just a week before a school get started, Osijek becomes the city of imaginable creation, as well inspiring, made up by children ideas. These ideas are connected with creation that has an impact to intercultural aspect of community.
    Parks and streets turn into specific Town Of Dreams where you can get impressed by unbelievable childish power, game and imagination.
    As you observe our small planet from the universe you might see blue wealth and numerous reliefs, but you will not see borders. If the borders exist, then they represent a connecting point where something ends in order for something new to begin. This is exactly the cornerstone of the Festival which has been running since 2004.

    The festival has so far hosted many famous stars such as Meritas, Jelena Radan, Josipa Lisac, Gibonni, Matija Dedic, Massimo Savić, Jacques Houdek, Goran Bošković, Sanja Doležal and many others. All of those people have contributed to world of imagination, game and creativity, which are key elements for quality growth and children development.
    Throughout the years, the Festival has brought different topics and gathered more than 400 artists leaders, 200 creative professionals, 700 volunteers and 30 000 children and young people and became a place for family tourism development.

    www.zemljabezgranica.com - a meeting place for generations where tradition and urban culture merge and making a new creative space that you are welcome to.

    Katalog Zemlje bez granica